Jaki prezent kupić pod choinkę?

W grudniu nie tylko święty Mikołaj rozdaje dzieciom prezenty, choć oczywiście brzdące czekają z niecierpliwością na jego przyjście. Upominki pod choinką  znajdują i młodsi i starsi. Jaki prezent może nas zjednoczyć przy wspólnej zabawie i doskonałej rozrywce?  Warto pomyśleć o puzzlach? Rozwijają spostrzegawczość, uczą cierpliwości, pomagają zresetować umysł i odpocząć od galopu myśli i wyzwań szarej codzienności. Sprawdzonym prezentem jest też dobra książka. W długie, zimowe wieczory przyjemnie z kubkiem gorącej herbaty zanurzyć się w przestrzeni literackiej fikcji, wzbogacić swoją wiedzę o wszechświecie lub sięgnąć po złote myśli mędrców.

Jaką książkę wybrać na prezent pod choinkę?

Wśród nowości wydawniczych na uwagę zasługuje autoportret jednego z najwybitniejszych polskich powieściopisarzy – Wiesława Myśliwskiego zatytułowany ” W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy”. Jego powieści pisane są bez pośpiechu, w kontrze do współczesnych trendów autoreklamy i pogoni za popularnością, czytelnik to czuje i szanuje. Są pełne życiowej mądrości, skłaniają do głębokiej refleksji nad sobą, nad życiem, nad światem. Są jak puzzle dla dorosłych, które powoli układamy w całość odnajdując w nich cząstkę siebie. Zachęcają do lektury wielokrotnej. Książka została wydana z okazji 90 urodzin autora ” Traktatu o łuskaniu fasoli”. Znajdziemy w niej teksty jego publicznych wystąpień oraz wywiady, z których mamy jedyną okazję dowiedzieć się czegoś więcej o dzieciństwie, młodości oraz  długim i szczęśliwym małżeństwie pisarza. Dla wiernych czytelników jego prozy to  świetny prezent.   

Jakie puzzle są prawdziwym wyzwaniem?

 Takie, które układamy długo i cierpliwie. Starzy układacze puzzli radzą, by najpierw zająć się  fundamentami, czyli ramą, na bok odkładamy te fragmenty układanki, które zdają się nigdzie nie pasować. W końcu wskoczą na swoje miejsce i powstaje obraz. Układanie puzzli ćwiczy umysł, rozwija zdolności kognitywne, redukuje stres. Wybierz najlepsze puzzle dla siebie i swoich bliskich!