Artykuły

10 elementów, dzięki którym osiągniesz sukces w Network marketingu

Marketing sieciowy to dziedzina, którą należy traktować poważnie. To taka sama nauka i wiedza, jaka wiąże się z np. matematyką czy geografią. Bez podstaw, nie można pójść dalej, a kiedy już opanuje się podstawy, dalej trzeba się czegoś uczyć. Nie można stać w miejscu, bo zmienia się świat i zmieniają się ludzie, dlatego też trzeba nabywać nowe umiejętności. Nie inaczej jest właśnie w przypadku network marketingu. Jeśli chcesz prowadzić działalność w sieci, musisz mieć odpowiednią wiedzę i świadomość tego, jak ją wykorzystać.

Przygotowanie do prowadzenia marketingu sieciowego

Warto zdawać sobie sprawę z 3 podstawowych zasad, które pomogą każdej początkującej (i nie tylko) osobie w rozwijaniu swojej działalności.

1. Nie ma ludzi lepszych, którzy mają więcej szczęścia.

Istnieje przekonanie, że niektórzy dostali od losu wszystko za darmo. Że wcale nie musieli pracować i po prostu, albo miały wrodzony talent, albo udało im się osiągnąć sukces dzięki swoim znajomościom. Choć po części jest to prawda, to wcale nie oznacza, że Ci, którzy dopiero zaczynają, nie mogą być w tym świetni. Zamiast zazdrościć innym, zacznij szukać sposobów na to, żeby stać się lepszym. Szukaj informacji, które mogą Ci się przydać w biznesie, sprawdź, jak i gdzie możesz poznać ludzi, którzy mogą okazać się być pomocni i po prostu zacznij pojawiać się w takich miejscach. Dobrym pomysłem, szczególnie na początek, jest uczestniczenie w szkoleniach i spotkaniach z Twojej branży.

2. Możesz się wszystkiego nauczyć.

Nie ma rzeczy, której nie możesz się nauczyć. Wszystko jest w Twoim zasięgu. Często ludzie rezygnują tylko dlatego, że coś wydaje im się za trudne. Nie poddawaj się, dopóki nie spróbujesz. Być może rzeczywiście, niektóre umiejętności będą wymagały więcej czasu niż inne, ale to wszystko pomoże Ci rozwinąć swój biznes, a jednocześnie świetnie kształtuje Twój charakter.

3. Wyznacz swoje cele.

Jeśli nie wiesz, do czego ma to wszystko zmierzać, będzie Ci przede wszystkim o wiele trudniej znaleźć motywację do systematycznej pracy, ale też o wiele łatwiej jest się wtedy poddać. Kiedy będziesz wiedzieć, do czego dążysz, musisz określić swój punkt początkowy, końcowy i punkty pośrednie. Wiedząc, odkąd zaczynasz i dokąd zmierzasz, masz szansę znacznie efektywniej pracować i cieszyć się nawet z drobnych sukcesów.

Wiesz, jaki masz cel? To stwórz odpowiedni plan, dzięki któremu wszystkie Twoje działania będą lepiej opracowane i przemyślane. To świetny sposób, żeby nauczyć się regularnej pracy i rozliczania się z obietnic, które składamy sami sobie. Ważne, żeby cele i plany były zapisane, aby miały materialną formę – przemyślenie wszystkiego w głowie nie wystarczy.

10 elementów, które zapewnią sukces

Poniższe elementy dotyczą każdego biznesu, nie tylko działalności w marketingu internetowym. Ale to właśnie dzięki nim będziesz w stanie odnieść sukces. O czym należy pamiętać?

Po pierwsze.
Znajdź odpowiedni produkt, który będziesz oferować swoim klientom. Tylko coś, co spełni ich oczekiwania, sprawi, że będą wracać po więcej i polegać go swoim znajomym.

Po drugie.
Zatrudniaj ludzi, którzy będą budować ruch wokół Twojej działalności, a także zachęcaj klientów do dzielenia się opiniami o Twoich produktach w internecie, np. na stronie na Facebooku. Dzięki temu wzbudzasz zainteresowanie swoim biznesem wśród innych.

Po trzecie.
Określ, jaki jest Twój plan sprzedaży. Zastanów się, jak ma wyglądać cały proces – od pojawienia się potencjalnego klienta na stronie aż do momentu otrzymania płatności za produkt.

Po czwarte.
Ustal plan tworzenia produktów, który pozwoli Ci na kontrolowanie, ile czasu zajmie Ci ich przygotowanie, a także jakie materiały będą Ci do tego potrzebne.

Po piąte.
Zastanów się, w jaki sposób chcesz dostarczać ludziom informacje o swoich produktach, jak i same produkty.

Po szóste.
Planuj swoje zyski i wydatki. Musisz umieć przewidywać, jaką kwotę pieniędzy otrzymasz w danym miesiącu czy roku i jak część z tych pieniędzy będzie przeznaczona na rozwój osobisty, rozwój biznesu, a jaka na codzienne życie.

Po siódme.
Określ cenę swoich produktów. Network marketing wiąże się z pracą dla firmy lub z wytwarzaniem własnych produktów. W przypadku pracy w zespole, indywidualne określanie cen nie jest raczej możliwe, ale jeśli samodzielnie przygotowujesz ofertę – warto dobrze przemyśleć tę kwestię. Zbyt wygórowana cena sprawi, że mało kto zainteresuje się ofertą, z kolei zbyt niska może narazić Cię na duże straty.

Po ósme.
Twórz zespół z pozytywnych ludzi. Dzięki temu wszystkim będzie się o wiele przyjemniej pracować.

Po dziewiąte.
Przemyśl, jakich narzędzi marketingowych najlepiej używać do rozwoju własnego biznesu. Rozpisz wszystkie zalety i wady, i wybierz to, co Twoim zdaniem będzie najkorzystniejsze dla Twojej branży.

Po dziesiąte.
Pracuj systematycznie i efektywnie. Organizuj swoją pracę tak, by codziennie przynajmniej po kilka godzin spędzić nad rozwojem własnego biznesu.

3 komentarze
 1. Agnieszka Andrzejuk

  Codzienna nauka, systematyczna praca połączone z pracą nad sobą nad przebudowaniem tego co mamy w głowie da Nam efekty i sukces .

  Odpowiedz
 2. Monika Pociask

  Dla mnie najważniejszym z elementów jest ciągły rozwój osobisty, bez tego ani rusz w tym biznesie… nie ograniczajmy się tylko do tej wiedzy którą ma nasz lider, szukajmy na własna rękę wiedzy z innych źródeł, a najlepiej uczmy się od osób które w danym biznesie odniosły już duży sukces, wtedy oszczędzimy sobie dużo naszego cennego czasu 🙂

  Odpowiedz
 3. ilona

  Prawd, tylko jak to zastosować jak sie ma słomiany zapał, ma 54 lata nic mi to nie idzie

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend