Artykuły

5 najczęściej popełnianych błędów w marketingu sieciowym

Błędy są częścią życia i nie ma sensu z tym walczyć. Czasami jest to najlepszy sposób, by w końcu się czegoś nauczyć i zdobyć cenną lekcję na przyszłość. W pewnych sytuacjach warto jednak spojrzeć na błędy innych, przyjrzeć się im, przeanalizować je i… nie popełniać ich w swoim życiu. Jedną z takich sytuacji może być właśnie twoja działalność w branży marketingu sieciowego. Jakie błędy najczęściej popełnia początkująca osoba i jaką wiedzę może zdobyć dla siebie?

1. Teoria, która nigdy nie zamienia się w praktykę

Marketing sieciowy wiąże się z koniecznością ciągłego zdobywania nowych informacji i poszerzania swojej wiedzy. Nastawienie na naukę i udział w szkoleniach oraz treningach jest świetnym sposobem na rozszerzanie swoich kompetencji, ale bez praktyki jesteś po prostu bez szans. Musisz nauczyć się zamieniać teorię w praktykę i zdobywać doświadczenie, które pomoże ci się rozwinąć.

2. Spam w internecie i powtarzalność treści

Praca przez internet nie może wiązać się z byciem monotonnym. To, że możesz zdobyć więcej klientów w szybszym czasie, nie znaczy, że uda ci się to się osiągnąć, jeśli będziesz stale poruszał te same tematy na swoich mediach społecznościowych lub, co gorsza, zaczniesz wysyłać do ludzi wiadomości z ofertami współpracy. Zamiast spamu i wrzucania do skrzynek innych ludzi komunikatów o tej samej treści, zacznij budować prawdziwe relacje z otoczeniem. Możesz zacząć od tych naprawdę prywatnych kontaktów. Ważne, żeby udało ci się znaleźć grupę ludzi, których zainteresujesz sobą, swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. W ten sposób nauczysz się również, co jest dla innych ciekawe i zaczniesz publikować treści o danej tematyce na swoim blogu i portalach społecznościowych, a tym samym zwiększy się twoje grono odbiorców. Marketing sieciowy może przynosić ci korzyści tylko wtedy, kiedy nauczysz się rozmawiać z ludźmi.

3. Korzystanie z wielu źródeł

Jeśli uważasz, że korzystanie z różnych źródeł wiedzy i eksperymentowanie ze zdobytymi informacjami w praktyce pomoże ci odnieść sukces, to jesteś w błędzie. Każdy człowiek jest inny i ma inny sposób prowadzenia biznesu i postrzegania świata, dlatego też wskazówki, jakie uzyskasz na temat prowadzenia marketingu sieciowego, mogą się od siebie całkowicie różnić.

O wiele lepiej, żeby marketing sieciowy opierał się na solidnych podstawach i sprawdzonych technikach, niż na zbiorze kilku (a czasem kilkunastu) różnych przypadkowych metod i sposobów na rozwijanie biznesu. Jeśli jedna rzecz się nie sprawdza, spróbuj kolejnej, ale testując wszystko jednocześnie, nigdy nie będziesz w stanie wykluczyć powodu swoich niepowodzeń. Wybierając jedno lub dwa źródła wiedzy, masz większą kontrolę nad swoją działalnością.

4. Korzystanie z wielu mediów społecznościowych

Praca przez internet jest ściśle związana z tworzeniem wizerunku w sieci i publikowaniem nowych, interesujących dla odbiorców treści. Jeśli jednak jesteś początkujący w branży marketingu sieciowego, musisz wiedzieć, że zakładanie kilkunastu kont na wszystkich możliwych stronach w żaden sposób nie wpłynie pozytywnie na jakość twojego biznesu. Korzystanie z różnych serwisów jest jak najbardziej wskazane, ale dopiero w późniejszych etapach swojej działalności. Warto zacząć od maksymalnie dwóch różnych mediów, dzięki którym będziesz mieć możliwość budowania swojego wizerunku i docierania do potencjalnych klientów. Każdy serwis działa na nieco innych zasadach, dlatego lepiej stopniowo zapoznawać się z ich funkcjami i rozszerzać swój biznes o kolejne konta firmowe powoli.

5. Brak systematyczności i organizacji

To szczególnie ważny punkt. Taki błąd popełnia większość początkujących marketerów. Praca w internecie, tak samo jak praca poza nim, wymaga systematyczności. W innym przypadku efekty mogą być znikome, o pieniądzach już nie wspominając. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz być gotowy na ciężką pracę. Tylko odpowiedzialne podejście do obowiązków pomoże ci osiągnąć wszystko, co zostało zaplanowane. Jeśli masz problemy z organizacją, zacznij robić sobie notatki z przypomnieniami o ważnych zadaniach, a przed każdym ważnym projektem rozpisz sobie szczegółowy plan.

2 komentarze
  1. Andrzej Jankowski

    Na szczególną uwagę zasługuje pkt.5 !!!!!! Zapamiętaj.

    Odpowiedz
  2. Monika Pociask

    Najlepiej uczyć sie na błędach innych osob , często własne błędy kosztują nas zbyt duzo pieniedzy i straconego czasu…

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend