Artykuły

Czy wiesz jakie są nawyki ludzi sukcesu?

Większość ludzi marzy o osiągnięciu sukcesu. Bez względu na to, co dokładnie to pojęcie dla każdego z nas oznacza, to uważamy, że powinien on być na wyciągnięcie ręki. W końcu na niego zasługujemy. Niestety, niewielu osobom udaje się osiągnąć spektakularny rezultaty w wybranej dziedzinie. Często przyczyny niepowodzeń są bardzo prozaiczne. Jeśli nie wiemy, gdzie popełniamy błędy, to uczmy się od najlepszych. Nawyki ludzi sukcesu są dostępne dla każdego.

PLANOWANIE

Ustalenie dobrego planu wydaje się być rzeczą oczywistą. Natomiast bardzo wiele osób po prostu nie potrafi dobrze planować. Ludzie sukcesu mają to opanowane do perfekcji. Doskonale wiedzą, co będą robić wcześnie rano – jeszcze zanim pójdą czy pojadą do pracy. Niektórzy wykorzystują ten moment na rozwijanie swoich pasji, inni spędzają czas z rodziną, a jeszcze inni przeglądają swój służbowy grafik. To dla nich bardzo ważna część dnia.

Skupiają swoją uwagę na jednej czynności. Nie dekoncentrują się przez rozmowy współpracowników, telefony, maile. Realizacja zadań nie jest dla nich równoznaczna z wykreślaniem pozycji z kalendarza. Wiedzą, gdzie jest cel, jak chcą go osiągnąć i rozpisują swój plan na mniejsze kroki. Dzięki temu szybko kontrolują płynne postępy. Bez względu na to, czy tworzą plan długoterminowy czy krótkoterminowy, to są świadomi, że ważna jest data końcowa, a cel musi być mierzalny i osiągalny.

WYTRWAŁOŚĆ

Ludzie sukcesu wyróżniają się niesamowitą determinacją. Ich upór jest czasem nierozumiany przez otoczenie. W końcu po co iść ciągle pod prąd i eksploatować swoją energię wbrew logice. Natomiast ludzie sukcesu zdają sobie sprawę, że nie da się zrealizować ambitnych celów podążając tylko utartymi ścieżkami. Dotarcie na szczyt wymaga odwagi i wytrwałości. Dlatego nie odkładają kluczowych zadań na później, tylko od nich zaczynają swój poranek. Potrafią tak zorganizować sobie dzień, żeby znaleźć czas na realizację najważniejszego dla nich w tym momencie zadania.

Nic i nikt nie jest ich w stanie zniechęcić. Dzięki dobrze zorganizowanym przerwom w pracy ich motywacja tylko rośnie. Nie tracą celu z oczu, bo każdy z nich wie, że bez dyscypliny niczego nie osiągnie w żadnej dziedzinie. Jeśli robimy coś bez zaangażowania i bez przekonania, to nigdy nie będziemy mieć satysfakcjonujących efektów. Ludzie sukcesu to nie są wybrańcy. Oni po prostu ciężko pracują każdego dnia i trzymają się swoich zasad.

RÓWNOWAGA

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy cały czas online. Nie robimy przerw w używaniu telefonów, laptopów, tabletów. Ludzie sukcesu walczą z tym niewłaściwym nawykiem regularnie. To właśnie oni, najbardziej zapracowani, zajmujący często niesamowicie odpowiedzialne stanowiska w firmach, robią sobie dzień offline raz w tygodniu.

Ponadto, zwracają uwagę na swoją dietę oraz kondycję fizyczną. Uprawiają sport, by rozładować stres i poprawić samopoczucie. Jest dla nich ważne co i gdzie jedzą. Stawiają na jakość, dobre wykonanie i pozytywne relacje z ludźmi. Ludzie sukcesu doskonale wiedzą, że równowaga między pracą, hobby a relacjami z rodziną i znajomymi to mocna baza, na której można zbudować wszystko.

OTWARTOŚĆ

Nie da się odnieść sukcesu bez porażek, błędów i pomyłek. To normalna część procesu uczenia się i rozwoju. Nie da się unikać zmian, współpracy z ludźmi czy nowych wyzwań. Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana. Ludzie sukcesu doskonale zdają sobie z tego sprawę. Przyznają się do błędów, uczą się na nich, korzystają ze swojej intuicji oraz z doświadczenia innych osób. Są elastyczni, mają otwarty umysł i nie poddają się bez walki. Wyróżnia ich nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów. Dobrze znoszą krytykę, nie obrażają się bez powodu. Każda nowa trudność nie zniechęca ich, wręcz przeciwnie, tylko pobudza ich kreatywność i otwartość na świat. Adrenalina jest nieodłącznym elementem ich życia, a podejmowanie nowych wyzwań jest im potrzebne jak tlen. Nikt nie osiąga sukcesów pozostając w swojej strefie komfortu. Ludzie sukcesu doskonale sobie zdają sprawę, że jeśli chcą się napić szampana, to muszą na niego zapracować.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend