Artykuły

Czym tak naprawdę jest marketing sieciowy?

Jakim modelem jest marketing sieciowy?

Warto wiedzieć, że marketing sieciowy to model biznesowy, który umożliwił wielu ludziom zmianę życia na lepsze. Niemniej jednak marketing sieciowy wydaje się być godny uwagi, ponieważ to de facto biznes, chociaż zazwyczaj nie traktujemy go w ten sposób. Powszechnie wiadomo jednak, że kiedy świadczymy jakiekolwiek usługi, musimy pracować codziennie, aby dotrzeć do klientów, którym możemy służyć.

Błędy popełniane podczas tej działalności

Kiedy jednak decydujemy się na marketing sieciowy, często spędzamy na tym bardzo mało czasu tygodniowo, mając nadzieję, że nagle, z powodu cudu, zaczniemy osiągać pożądane efekty. Jeśli jednak chcemy mieć efektowne rezultaty, musimy potraktować cały ten projekt poważnie. Marketing sieciowy jest biznesem i, jak każdy inny biznes powoduje, że musimy nad nim pracować każdego dnia.

Znaczenie wyboru właściwej metody

Warto wiedzieć, że jeśli mamy poważne podejście do rozwoju tego biznesu, nie ma innego sposobu, aby coś tu osiągnąć, jak poprzez odpowiednią edukację, to znaczy uczenie się od ludzi, którzy mają w tej działalności określone wyniki. Musimy tutaj korzystać z doświadczenia innych ludzi. Wiele osób myśli, że produkt i plan marketingowy wystarczą, aby ludzie zakochali się w ich ofercie i że nie ma praktycznie nikogo, kto nie chciałby z niej skorzystać. Jest to myślenie błędne.

Optymalny wybór

Wiele osób nie wie, jaka metoda jest właściwa. Należy w pierwszej kolejności przyciągnąć uwagę właściwych ludzi. Następnie wskazane jest zbudowanie relacji z tymi ludźmi. To znaczy, że musimy sprawić, aby nas możliwie najlepiej poznali i przekonali się do nas. Powinniśmy także zawsze pomagać w rozwiązaniu konkretnego problemu, ponieważ w ten sposób można zbudować relację, a także w odpowiedni sposób współdziałać.

Dwie metody działania

Istnieją dwie metody działania. Podobnie jak w przypadku całej branży marketingu sieciowego również tutaj mamy zarówno wielu zwolenników i przeciwników każdej z metod działania. Możemy wybrać albo metodę tradycyjną, albo działanie za pomocą internetu. Niemniej jednak obie opierają się na ciągłym rozwijaniu listy kontaktów, prowadzeniu posiedzenia pod stałą kontrolą, a także stałego przedstawiania oferty. Można to zrobić bez internetu, korzystając z telefonu, organizując spotkania w domu, w restauracji lub w wynajętym pokoju, albo stworzyć ten sam system z narzędziami dostępnymi w internecie. Realizowanie tego za pomocą internetu pozwala nam zbudować listę kontaktów, prowadzić kampanię e-mailową i przyczynić się do rozwoju relacji. Wszystko zależy od tego, co będzie dla nas najlepsze.

Czy marketing sieciowy jest skuteczny?

Wiele osób zakłada, że marketing sieciowy online nie działa i to jest prawda. Dlaczego? Bo w systemie szkoleniowym oświaty, nie pojawia się takie pojęcie “jak marketing sieciowy”.

System mówi:

Zdobądź wykształcenie.

Idź do dobrej pracy.

Pracuj 40 lat

idź na emeryturę

Jeśli już jesteśmy w marketingu sieciowym i wybraliśmy metodę tradycyjną, trzymajmy się jej i nie zwracajmy uwagi na to, co ludzie robią w internecie. Jeśli wybraliśmy metodę, która wykorzystuje internet, posługujmy się nią najlepiej, jak potrafimy. Nie można zakładać, że każdy będzie zadowolony z możliwości współpracy z takim systemem. Przede wszystkim dlatego, że nie każdy chce być przedsiębiorcą. Po drugie, wiele osób, które chcą mieć swoje firmy wolą prowadzić je inaczej niż marketing sieciowy.

Znaczenie pracy zespołowej

Ważną sprawą podczas wykonywania marketingu sieciowego jest praca zespołowa. Dobra współpraca to podstawa. Jeśli dopiero zaczynamy, to musimy najpierw poznać zespół poprzez uczestniczenie na spotkaniach online i tam nabierać odpowiednich umiejętności. Tak czy inaczej naszą rolą jest zapraszanie ludzi do systemu, w którym będą mieli okazję nas poznać, zorientować się, jakie są nasze propozycje, zdecydować, czy jest to coś dla nich. Kluczem w tym przypadku jest zapraszanie ludzi na webinary w których uczestniczy cały zespół i w ten sposób możemy się nawzajem wspierać.

2 komentarze
  1. Jolanta Kin

    MLM to najbardziej sprawiedliwy system zarabiania pieniędzy. Trzeba być systematycznym i wytrwałym w dążeniu do wyznaczonego celu. Polecam☺

    Odpowiedz
  2. Danuta Szymanska

    Świetny artykuł 🙂 Polecam każdemu 🙂

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend