Artykuły

Dlaczego marketing sieciowy prowadzony przez internet jest lepszy?

Zamiast uciekać od zmian, lepiej je zaakceptować. Tym bardziej, że mogą przynieść naprawdę wiele korzyści. To, czego kiedyś nie dało się załatwić drogą internetową, dziś jest najszybszym i najlepszym sposobem na rozwiązanie wszelkich problemów. Nie inaczej jest w przypadku marketingu sieciowego. Dziś już w większości przypadków zastępuje ten tradycyjny, albo przynajmniej jest jego dobrym uzupełnieniem. Jeśli nie jesteś gotowy całkiem się podporządkować się postępowi technologii i wolisz standardowe rozwiązania, możesz właśnie stworzyć takie hybrydowe połączenie, które pozwoli Ci działać zarówno w internecie, jak i w realnym życiu. Co sprawia, że warto przemyśleć kwestię rozpoczęcia działalności także w sieci?

Kwestia odległości

W tradycyjnym marketingu sieciowym odległość jest czynnikiem bardzo ograniczającym. Masz kontakt tylko z tymi osobami, do których masz możliwość fizycznie dotrzeć, dlatego też zwykle jesteś ograniczony do swojego miasta czy województwa. Nawet jeśli podróżujesz po całej Polsce, nie jesteś w stanie osiągnąć takiego rozmiaru swojego biznesu, jaki daje wykorzystanie internetu. Nie możesz być w kilku miejscach jednocześnie, a przez to sporo tracisz – zarówno klientów, jak i pieniędzy. Marketing sieciowy pozwala na docieranie do wielu osób, znajdujących się w różnych miejscach świata. Dzięki postępowi technologii jesteś w stanie kontaktować się z ludźmi z drugiego końca świata, nie wychodząc nawet z domu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Tradycyjny typ biznesu wiąże się ze znacznie większymi kosztami niż marketing sieciowy. Spotykając się z ludźmi w kawiarniach czy restauracjach musisz liczyć się z tym, że poniesiesz pewne koszty, chociażby herbaty czy kawy. Do tego dochodzi także kwestia paliwa i dojazdów do klientów. To wszystko zabiera także sporo czasu. Prowadząc biznes w internecie nie jesteś narażony na tak duże wydatki, a większość narzędzi, potrzebnych do rozwoju biznesu jest dostępna praktycznie za darmo. Kolejnym plusem jest, że spotkania także przebiegają znacznie szybciej i możesz przeprowadzić ich w ciągu dnia znacznie więcej, co znowu przełoży się na wyższy zarobek.

Jakość klientów i zespołu

Budując swoją listę kontaktową, warto mieć na uwadze także to, że dzięki marketingowi online nie musisz wyszukiwać swoich klientów i rekrutować przypadkowe osoby, w pewnym sensie zmuszając je i przekonując do zalet tej branży. Tradycyjna lista kontaktów ma ogromne znaczenie nawet w biznesie internetowym, ale tworzenie swojej wirtualnej wersji również jest bardzo przydatne. Lepiej nie ograniczać się tylko do jednego rozwiązania. Po co rezygnować z czegoś, co może przynieść podwójne korzyści?

Marketing sieciowy pozwala na zbudowanie zespołu z ludzi, którzy są zainteresowani twoją ofertą i sami przychodzą do ciebie, by dowiedzieć się więcej. Tak samo klienci. Nie musisz szukać ich stacjonarnie, jeśli kogoś zaciekawią twoje produkty – sam się z tobą skontaktuje. W ten sposób nie musisz prowadzić agresywnej sprzedaży i cała atmosfera pracy jest znacznie przyjemniejsza.

Automatyzacja biznesu

To główna zaleta prowadzenia biznesu w internecie. Dzięki sieci jesteś w stanie znaczną część swoich obowiązków zautomatyzować. W ten sposób efekty twojej pracy będą stale widoczne. Tutaj, w internecie, praca odbywa się całodobowo, nawet jeśli Ty nie siedzisz aktualnie przy komputerze. Wszystkie projekty i materiały, które stworzyłeś raz, możesz wykorzystać ponownie. Większość z nich może być z tobą od początku do końca twojego biznesu, jeśli tylko dotyczą uniwersalnych tematów i przekazują przydatne informacje. Jeśli tworzysz coś w wirtualnej formie, możesz mieć pewność, że zostanie to z tobą na dłużej niż tylko na jedno spotkanie czy jedną prezentację dla większej ilości osób. Są to tzw. tunele sprzedażowe, które generują zysk i zdobywają dla ciebie nowych klientów nawet wtedy, kiedy śpisz. A już połączenie automatyzacji i brak ograniczeń w kwestii odległości może dać naprawdę świetne wyniki, które będą korzystnie wpływać na rozwój twojego biznesu.

1 komentarz
  1. Maciej Grzyb

    Marketing online jest świetną formą prowadzenia działalności. Wystarczy dostęp do internetu, komputer, telefon i jakiś komunikator – np.: zoom, i można spokojnie pracować. Kiedyś trzeba było dużo podróżować , czyli ponosić duże koszty działań w mlm. Teraz wszystko jest łatwiejsze. Odpowiednie narzędzia, czy też automatyzacja biznesu podnosi marketing sieciowy na wysoki poziom, poziom godny XXI wieku!

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend