Artykuły

Dlaczego początkująca osoba przegrywa w e-marketingu? Poznaj 2 powody i rozwiązanie

Jeśli dopiero stawiasz swoje kroki na drodze marketingu elektronicznego, na pewno wiesz, jak czasami może być ciężko. Wszystkie początki są trudne, co wcale nie pomaga i nie motywuje do dalszego rozwoju – a wprost przeciwnie, zniechęca i sprawia, że zaczynasz się zastanawiać czy nie lepiej byłoby rzucić to wszystko.

Ale czy wiesz dlaczego tak się dzieje? Dlaczego początkujące osoby mają taki problem, by zaistnieć na rynku biznesu elektronicznego i osiągać zamierzone cele? Dlaczego nie widzisz efektów swojej pracy, a Twoje zarobki są tak niskie, że nie jesteś w stanie utrzymać siebie, nie mówiąc już o reszcie rodziny?

Działalność internetowa to wcale nie jest taki łatwy chleb, jak niektórym mogłoby się wydawać. Słyszy się głównie o tych, którzy osiągają sukcesy i dlatego to może sprawiać złudzenie takiego prostego i przyjemnego robienie e-marketingu. Tymczasem, ponad 90% osób, którzy zajmują się marketingiem internetowym nie jest usatysfakcjonowanych swoimi wynikami i zarobkami. Jeśli do nich należysz – musisz wiedzieć, jakie są powody twojego niepowodzenia i jak sobie z tym poradzić. Nie jesteś na przegranej pozycji!

Powód nr 1: Nie masz się u kogo uczyć

Na początku twojej działalności internetowej wydawało ci się, że pieniądze same do ciebie przyjdą? Nie sądziłeś, że wiedza, którą masz nie wystarczy? Prawdopodobnie szybko uświadomiono ci, że twoje myślenie jest błędne. Co robi każdy przedsiębiorczy człowiek w takiej sytuacji? Szuka metod, dzięki którym będzie mógł się rozwinąć i chce jak najszybciej posiąść wymaganą wiedzę.

Niestety, w biznesie elektronicznym często jest tak, że żadne doświadczone osoby nie chcą pomagać osobom, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w branży. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że po prostu kogoś, kto już choć trochę jest obeznany w temacie e-marketingu wie, co i jak – a przede wszystkim: już zarabia pieniądze. Łatwiej pomóc osobom, które już zarabiają np. 10 tysięcy złotych na swojej działalności i nauczyć je, by zarabiały 20 tysięcy, niż dawać wskazówki jak przejść z zera do kilku tysięcy.

Ekspertom wygodniej jest po prostu organizować szkolenia dla ludzi, którzy mają już podstawową wiedzę i nie trzeba uczyć ich niczego od początku. Zarabianie w internecie to cały proces, który wymaga czasem kilkunastu miesięcy ciężkiej pracy – czasem zwyczajnie nie opłaca się marnować czasu na kogoś, kto nic o tym nie wie i jest dopiero na początku swojej drogi.

Rozwiązanie problemu. Przede wszystkim, nie załamuj się i nie rezygnuj tak szybko. Każdy kiedyś zaczynał. Postaraj się czytać jak najwięcej literatury ze swojej dziedziny, kupuj książki o rozwoju osobistym i analizuj drogi do sukcesu znanych ci marketingowych guru. Zacznij szukać kursów, które mogą pośrednio wpłynąć na twój rozwój oraz szukaj metod przyciągnięcia osób, które mogłyby być zainteresowane twoimi usługami – to dodatkowo wzmocni twój wizerunek i może polepszyć twoją sytuację na rynku. Ale oczywiście – nie przestawaj też szukać kogoś, kto jest bardziej doświadczony i mógłby ci pomóc. Czasami wystarczy odpowiednia kwota, która pozwala poznać podstawy i tajniki działalności w internecie.

Powód nr 2: Chcesz natychmiastowych rezultatów

Tutaj akurat wina leży po stronie osoby początkującej. Jeśli rzuciłeś wszystko, bo uważałeś, że istnieje magiczny sposób na zarobek w internecie, to nie możesz szukać nigdzie usprawiedliwienia. Nie ma żadnego sekretnego przycisku ani stowarzyszenia, które pomogłyby ci stać się niezależnym finansowo w kilka sekund.

Biznes bez inwestycji i ciężkiej pracy nie istnieje – nawet ten w internecie. Zawsze trzeba dać coś od siebie i poświęcić na to swój czas. Nie dostaniesz nic za darmo, a efekty twojej pracy na pewno nie będą natychmiastowe. Powinieneś cierpliwie dążyć do celu. Jeśli jest już za późno na psychiczne i materialne przygotowanie, spróbuj przynajmniej znaleźć inną metodę zarobku, która pozwoli ci nie martwić się o codzienne życie, tak byś spokojnie mógł się rozwijać w marketingu internetowym i budować swój wizerunek. Z czasem wszystko się ułoży.

Rozwiązanie problemu. Przestań żyć złudzeniami i przygotuj się na to, że może być ciężko. Każdy popełnia błędy, ale staraj się robić ich jak najmniej – a wszystkie niepowodzenia traktuj jak naukę na przyszłość. Przygotuj się na to, że wszystko wymaga czasu, wtedy będziesz mógł czerpać więcej radości nawet z małych sukcesów.

 

5 komentarzy
 1. Anetta Wnuk

  Witam. Właściwie od zawsze wiadomo jest, że wszelkie początki są trudne. W nowej sytuacji raczej każdy nie czuje się zbyt pewnie zanim nie osadzi sie w wiedzy i potrzebnych umiejętnościach. To czas i zaangażowanie pomagają przezwyciężyć niepokój. Często są to też ludzie, którzy przeszli podobną drogę i chętnie Cię wspomogą, jeżeli im na to pozwolisz :))) Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Andrzej Jankowski

  Nauczyłem się, że na szybkie wyniki nie można nie można liczyć. Konsekwencja procentuje. Jest mnóstwo wiedzy w sieci. Jednak … nauka kosztuje !!!!!!

  Odpowiedz
 3. Joanna Pieklik

  Super materiał . Naprawdę warto się zastanowić dwa razy zanim zdecydujesz o rezygnacji 🙂

  Odpowiedz
 4. Krystyna Rzewnicka

  Determinacja i wytrwałość zaowocuje prędzej, czy później. Biznes bez inwestycji i ciężkiej pracy nie istnieje

  Odpowiedz
 5. Danuta Szymańska

  Świetny artykuł 🙂 Polecam każdemu 🙂

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend