Artykuły

Dlaczego warto zacząć swój biznes od Marketingu Sieciowego – 20 powodów

Wiesz na czym dokładnie polega marketing sieciowy? Chcesz zacząć swoją działalność internetową, ale nie wiesz z czym to się wiąże? Taki biznes ma całe mnóstwo zalet, które dostrzeżesz już na starcie. Oto 20 powodów, dla których warto rozpocząć pracę w marketingu sieciowym.

1. Nie potrzebujesz kapitału początkowego

Masz możliwość rozwoju i zarabiania na siebie bez konieczności inwestowania jakichkolwiek pieniędzy. Nie musisz brać kredytu czy oszczędzać, bo zacząć możesz tak naprawdę w każdej chwili. Oprócz tego, marketing sieciowy nie wiąże się z żadnymi stałymi kosztami, więc nie musisz martwić się tym, czy zarobisz wystarczająco dużo, by pokryć miesięczne wydatki związane z działalnością.

2. Darmowe szkolenia i treningi

Większość firm oferuje swoim współpracownikom darmowe szkolenia i treningi. Nie musisz płacić zupełnie nic za to, by poznać tajniki sprzedaży czy dowiedzieć się o podstawach rozwoju osobistego. To świetny sposób na zdobycie nowej, cennej wiedzy, która pomoże ci rozwijać biznes. Wszystkie zdobyte informacje możesz wykorzystać dla osiągania większych zarobków.

3. Pracujesz z ludźmi, których lubisz

Praca w network marketingu wiąże się z tym, że samodzielnie wybierasz ludzi, z którymi będziesz współpracować. Rekrutujesz do swojego zespołu tylko takie osoby, które odpowiadają twoim wymaganiom.

4. Zdobywasz doświadczenie pod okiem profesjonalistów

W każdej firmie znajdziesz przynajmniej kilku liderów, którzy będą mieli znacznie więcej wiedzy i doświadczenia od innych osób z zespołu. Dzięki nim możesz szybciej rozwijać swoje umiejętności, szczególnie, jeśli nadarzy się okazja bezpośredniej współpracy.

5. Podróże po całym świecie

Jeśli twój biznes będzie dobrze się rozwijał, przynosił coraz większe dochody, a ty będziesz stale zdobywać nową wiedzę, by przyciągać klientów, możesz liczyć na podróże zagraniczne.

6. Uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach

Oprócz podróży zagranicznych, masz też możliwość poznawania ludzi we własnym kraju. Firmy organizują liczne spotkania i wydarzenia, na których masz szansę poznać ludzi podobnych do ciebie. Dzięki temu masz szansę nie tylko odpocząć i podnieść swoją motywację, ale także wymienić doświadczenia i podzielić się cennymi wskazówkami z innymi.

7. Zyskujesz stałe źródło dochodów

Praca w network marketingu pozwala na osiągnięcie stałego przychodu. Choć wymaga to zaangażowania i wielu poświęceń, jest to jak najbardziej możliwe i pozwala nie martwić się o wyniki, przez co jesteś w stanie jeszcze efektywniej pracować i ostatecznie zarabiać jeszcze więcej.

8. Lepsze samopoczucie i samoocena

Robiąc to, co lubisz, na co dzień czujesz się znacznie lepiej niż w pracy na etat, gdzie tylko wykonujesz zadania przełożonego. Kiedy widzisz pozytywne wyniki twojej pracy, stajesz się człowiekiem bardziej pewnym siebie i wzrasta twoja samoocena.

9. Zdobywasz nowe znajomości

To ważne nie tylko z perspektywy zawodowej i budowania swojej listy kontaktów, dzięki którym będziesz szybciej rozwijać biznes. Masz szansę poznać naprawdę wartościowych ludzi i się z nimi zaprzyjaźnić.

10. Pracujesz, kiedy chcesz

Nie masz ściśle wyznaczonych godzin ani dni, kiedy musisz pracować. Wykonujesz swoje obowiązki wtedy, kiedy masz na to ochotę i nie musisz przed nikim się usprawiedliwiać.

11. Pracujesz, gdzie chcesz

Nie musisz mieć własnego biura ani mieszkać w żadnym konkretnym mieście. Swoją pracę możesz wykonywać z każdego miejsca na świecie, tam, gdzie jest ci najwygodniej.

12. Budujesz swój wizerunek

Kiedy zaczynasz osiągać sukcesy, ludzie zaczynają cię kojarzyć, a twoje nazwisko staje się rozpoznawalne. To działa także w marketingu sieciowym. Jeśli tworzysz wartościowe treści i umiesz przyciągnąć do siebie nowych ludzi, marka, którą tworzysz, ma szansę stać się przodującą w branży.

13. Nie musisz rezygnować z etatu

Jeśli odpowiada ci to, co robisz na etacie, marketing sieciowy możesz potraktować po prostu jako źródło dodatkowego dochodu.

14. Brak biurokracji

Nie musisz martwić się wszystkim tym, czym martwią się przedsiębiorcy stacjonarni. Oszczędzasz czas i nerwy, bo nie musisz biegać po urzędach.

15. Więcej czasu wolnego

Jeśli twoja firma rozwinie się dostatecznie szybko, już w kilku pierwszych miesiącach zauważysz, że zakres twoich obowiązków znacznie się zmniejszył, a dochody pozostają takie same (lub nawet większe).

16. Zyskujesz niezależność

Niezależność, którą zyskujesz w network marketingu to przede wszystkim niezależność finansowa, ale także niezależność od innych ludzi i od wykonywania ich poleceń.

17. Szybko rozwijająca się branża

Obecnie w Polsce, network marketing rozwija się znacznie szybciej niż kiedyś. To świetny moment, by stać się jednym z przedsiębiorców internetowych.

18. Brak stresu

Mając stałe źródło dochodów, czas na odpoczynek i przyjaźnie nastawione osoby wokół ciebie, nie musisz się więcej stresować swoją przyszłością.

19. Brak ryzyka

Dołączasz do branży network marketingu, nie wnosząc żadnego kapitału. Jeśli nie spodoba ci się taka praca lub coś pójdzie nie tak, to nie zostaniesz z niczym, a doświadczenia i zdobytych umiejętności nikt ci nie odbierze.

20. Przyjazna atmosfera

Dzięki temu, że sam wybierasz sobie współpracowników i nie masz nad sobą szefa, praca sprawia ci znacznie więcej przyjemności. Nie odczuwasz zmęczenia, a satysfakcję z wykonywania swoich obowiązków.

3 komentarze
  1. Monika

    Wszysko trafione w dziesiatke!! Nic dodac, nic ujac!! Trzeba tylko zdobyc sie na odwage!!

    Odpowiedz
  2. Krystyna Rzewnicki

    Wymienione wyżej powody przyczyniły się do tego, że pracuję w marketingu sieciowym. Wniosek: TO DZIAŁA

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend