Artykuły

Jak zarobić pierwsze sto tysięcy?

Sto tysięcy to spora suma pieniędzy, której większość ludzi nigdy nie zobaczy na swoim koncie. Niektórym wydaje się to nawet niemożliwe do osiągnięcia i nie chcą wierzyć, że zarobienie takiej kwoty, przy bieżących wydatkach jest w ogóle możliwe. Nie jest to coś łatwego do osiągnięcia, ale może istnieje jakiś sposób, by jednak udało się to zrobić? Legalnie, bez łamania prawa i zaczynając praktycznie od zera?

Jasno wyznacz cel: chcę tych pieniędzy

To najważniejszy krok, dzięki któremu w ogóle zaczniesz myśleć poważnie myśleć o zarobieniu pierwszych sto tysięcy. Dlaczego jest to takie ważne? Uświadomienie sobie, że twoim życiowym celem są właśnie te pieniądze, ta konkretna kwota, pomoże ci wytrwać i utrzyma wysoki poziom motywacji w tym procesie. Nie może to być tylko chwilowa myśl, że dobrze by było zarobić nagle tyle pieniędzy i zastanawianie się, co można by z nimi zrobić. Sto tysięcy – to musi stać się twoją najważniejszą myślą, której podporządkujesz całe swoje życie.

Pracuj ciężko

Jeszcze nikt się nie dorobił, siedząc całymi dniami na kanapie przed telewizorem. Samo myślenie o tym, że chcesz zarobić swoje pierwsze duże pieniądze nie wystarczy, nieważne jak długo i jak intensywnie będziesz się na tym skupiać. Podstawą do zarobienia pierwszych stu tysięcy jest ciężka praca. I nie chodzi tylko o to, że wydaje ci się, że poświęcasz swojej pracy wystarczająco dużo czasu. Musisz zacząć dawać z siebie wszystko, inaczej już zawsze będziesz mieć tylko przeciętny zarobek – a przecież nie taki jest twój cel.

Czasami miejsce, w którym pracujesz nie umożliwi ci brania dodatkowych godzin i obowiązków, które zaowocują większą wypłatą. W takim przypadku należy znaleźć sobie jakieś inne zajęcie, np. założyć własny biznes. Początkowo możesz robić to po godzinach, ale z czasem zobaczysz, jak firma się rozwija i wtedy poświecisz jej cały swój czas, rezygnując z pracy na etacie. Wszystkie swoje biznesowe działania podporządkuj temu, by zarobić jak najwięcej i ciągle idź do przodu, i ulepszaj swoje techniki. Codziennie stawiaj sobie coraz większe cele.

Zacznij oszczędzać

Musisz przestać myśleć o tym, co zrobisz z pieniędzmi, które zarobisz. Czasami może być to trudne, bo przyjemnie myśli się o wydawaniu gotówki i nabywaniu nowych przedmiotów czy korzystaniu z ekskluzywnych usług. Szczególnie, jeśli ma się do dyspozycji sto tysięcy…

Za każdym razem, kiedy uda ci się zarobić więcej, niż potrzebujesz na przeżycie, odkładaj te pieniądze. To, że masz więcej pieniędzy, oznacza tylko, że możesz więcej zaoszczędzić, a nie więcej wydać. Po jakimś czasie zauważysz, że oszczędności są już naprawdę spore, co znowu będzie kusiło do wydania ich na swoje zachcianki. Ale nie rób tego! Zastanów się, jak ciężko musisz na to pracować i jak długo już oszczędzasz. Wytrwaj w swoim postanowieniu do końca.

Jeśli masz problemy z wydawaniem pieniędzy i nie potrafisz oszczędzać, będziesz musiał wykazać się silną wolą. Rozrzutny styl życia zamień na bardziej skromny, dzięki temu oprócz odkładania zarobionych pieniędzy będziesz mieć możliwość oszczędzania w codziennym życiu. Czy rzeczy, które kupujesz są ci na pewno potrzebne? Może możesz ograniczyć swoje wydatki, a tym samym znacznie zbliżyć się do stu tysięcy?

Dbaj o swoje zdrowie

Chociaż ciężka praca to podstawa sukcesu, musisz pamiętać też o tym, że bez dobrego zdrowia nie będziesz mógł dawać z siebie wszystkiego. Chory człowiek nie poradzi sobie z tyloma obowiązkami i zadaniami co zdrowa osoba. Lepiej zapobiegać niż leczyć – oprócz pracy pamiętaj też o aktywności fizycznej i zdrowo się odżywiaj. Jeśli zachorujesz, jak najszybciej idź do lekarza, bo odkładanie tego może prowadzić do poważnych powikłań, co z kolei znowu zabierze ci czas i pieniądze, które wydasz na wizyty u specjalistów i leki. A to zupełne przeciwieństwo oszczędzania.

Ucz się nowych rzeczy

Niezależnie od tego, w jakiej dziedzinie jesteś ekspertem, nie zapominaj o tym, by stale zdobywać nowe umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje. Tylko w ten sposób będziesz ze wszystkim na bieżąco i będziesz w stanie zarabiać więcej pieniędzy. Dodatkowa wiedza to dodatkowa gotówka, która przybliży cię do stu tysięcy. W ten sposób można naprawdę szybko osiągnąć swój cel.

1 komentarz
 1. Gratiana

  Myślę, że to co napisałaś jest o tym jak oszczędzać, a nie zarabiać. Mnie uczono, że najważniejsze jest posiadać umiejętność zarabiania, przy jednoczesnym szanowaniu zarobionych pieniędzy.
  Druga sprawa jaka zwróciła moją uwagę, to przekonanie, że “ciężka praca”. To określenie kompletnie blokuje otwartość umysłu u większości ludzi. Bo spójrz ilu ludzi “ciężko” pracuje i co ?
  Moim zdaniem ludziom nie jest potrzebna praca, tym bardziej ciężka, a umiejętność zauważania możliwości, wykorzystywanie ich i działanie.
  Przysłowie “tylko ciężką pracą ludzie się bogacą” jest toksyczne i szkodliwe.
  Jest ugruntowane przez chory system przekonań, który został ludziom wpojony. Dlatego tyle ciężkiej pracy , a żadnych efektów.
  Potem widać skutki – praca 24 na dobę, a za to nie ma co jeść.
  Ale ogólnie idea Twojego Bloga jest super potrzebna.
  Nie jest moją intencją krytyka, lecz inne spojrzenie na sprawę.
  Pozdrawiam Cię

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend