Artykuły

Jak zdobyć partnera biznesowego?

Branie udziału w różnego typu programach polecających wiąże się z koniecznością pozyskiwania tzw. partnerów biznesowych. Kim jest partner biznesowy? To osoba, która z twojego polecenia korzysta z możliwości, jakie daje dana strona internetowa, np. robi zakupy czy zamawia wykonanie jakichś usług, dzięki czemu Ty otrzymujesz bonusy w postaci prowizji pieniężnej lub kuponów do wykorzystania. Wszystko brzmi świetnie, ale w praktyce nie jest już tak kolorowo. Pozyskiwanie poleconych wcale nie jest takie łatwe, a już tym bardziej aktywnych poleconych, którzy przyniosą ci jakiś zysk.

Najczęściej powtarzaną teorią w przypadku pozyskiwania partnerów biznesowych jest zasada 3 osób, która polega na tym, że wystarczy zyskać 3 poleconych, by zacząć zarabiać znacznie więcej niż dotychczas. Jeśli ty znajdziesz trzech poleconych, a każdy z nich znajdzie kolejnych trzech, to otrzymasz kilkakrotnie więcej bonusów. W praktyce jednak, znalezienie nawet tych paru osób, które zdecydują się na współpracę jest trudne do zrealizowania.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, w jaki sposób skuteczniej zdobywać poleconych i jak w ogóle zacząć to robić. Pamiętaj, że pierwszy partner biznesowy to spora satysfakcja i jeśli już go pozyskasz, to warto spróbować kolejnych metod zachęcających do współpracy.

Jak zdobyć partnera biznesowego? 4 złote rady

I. Zacznij pomagać innym. W ten sposób większe grono ludzi zacznie dostrzegać cię jako osobę godną zaufania, która zawsze jest gotowa wyciągnąć pomocną dłoń. Wystarczy nawet drobna pomoc, by ludzie cię zapamiętali i chętniej rozpoczynali z tobą współpracę, będąc twoimi poleconymi. Poprzez internet możesz pomagać ludziom na dwa podstawowe sposoby:

 1. Na forach internetowych. To świetne rozwiązanie, jeśli jesteś specjalistą z jakiejś konkretnej branży. W sieci jest mnóstwo miejsc, które są poświęcone tylko jednej tematyce. Jeśli będziesz odpowiadał na pytania innych, rozwiewał ich wątpliwości i tworzył nowe wątki, staniesz się osobą cenioną na danym forum.
 2. Na portalach społecznościowych. Tam również istnieje możliwość dołączenia do tematycznych grup dyskusyjnych, ale twoją uwagę powinno przyciągnąć przede wszystkim możliwość rozwijania swojej bazy znajomych. Komentuj posty ludzi, których znasz – w ten sposób możesz stworzyć pewnego rodzaju więź, która zachęci ich do bycia twoim partnerem biznesowym.

II. Udzielaj się na stronach internetowych innych osób. W zależności od tego, jakie programy partnerskie, system marketingowy możesz zaoferować swoim potencjalnym poleconym, szukaj blogów o odpowiadającej im tematyce. Ale nie reklamuj bezpośrednio tych programów, sytemu marketingowego – wypowiadaj się na temat i zostawiaj tylko takie wiadomości, które są pożyteczne dla innych. W ten sposób zbudujesz swoją markę i wizerunek, a ludzie będą chętniej oglądać wrzucane przez ciebie do sieci rzeczy. W większości przypadków po czymś takim partner biznesowy sam się do ciebie odezwie i sam cię znajdzie, dzięki czemu zyskujesz również pewność, że robi to z prawdziwego zainteresowania i zostanie z tobą na dłużej.

III. Pamiętaj o systematyczności. To kluczowy element każdego sukcesu. Jeśli chcesz, by twoje prowizje od poleconych stale wzrastały, musisz wykonywać wszystkie działania promujące program partnerski, system marketingowy w regularnych odstępach czasu. Lepiej pracować trochę mniej, ale codziennie, niż robić coś raz w tygodniu, a przez pozostałe dni w ogóle nie działać w tym kierunku. Choć nie zawsze będzie to łatwe, po jakimś czasie zauważysz, że systematyczność wpływa korzystnie na każde przedsięwzięcie.

IV. Twórz multimedialne materiały w sieci. Dobrym pomysłem jest np. otworzenie swojego kanału na Youtube. Tematów, które możesz poruszać na swoim profilu jest naprawdę wiele, a każdy można przecież przedstawić w inny, interesujący sposób – robiąc prezentację, opisując dane zagadnienie z twojej branży, przekazując ludziom w formie filmiku ciekawostki. Raz zrobiony materiał zostanie w sieci na zawsze. Tym samym materiałem możesz zainteresować znacznie więcej ludzi niż tworząc spersonalizowane wiadomości lub reklamy. Partner biznesowy może cię znaleźć w każdym momencie, zarówno zaraz po publikacji materiału, jak i kilka miesięcy później.

7 komentarzy
 1. Anetta Wnuk

  Witam. Odkąd pamiętam, życzliwość wobec ludzi zawsze w ostatecznym rozrachunku była korzystna. Wszelki szacunek wobec drugiego człowieka wnosi wiele korzyści, pomaga budować fajną współpracę, opartą na wzajemnym wsparciu, dążeniu do wspólnego celu :)) Takie działania budują i w ogóle dla ludzi są to istotne sprawy. Biznes z życzliwą, skłonną do pomocy osobą przy okazji układa się dużo lepiej i sprawniej. Czego Wam i sobie życzę :)) Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Agnieszka Andrzejuk

  Pomaganie innym oraz udzielanie się na portalach społecznościowych to klucz. Wiem po sobie, że systematyka działań jest bardzo ważna. Natomiast filmiki uwielbiam nagrywać bo kanał YouTube to świetne narzędzie do promowania się. Działam i to sprawia mi ogromną frajdę i jednocześnie zarabiam. Najlepszy biznes to biznes w social media. Jednym klikiem docierasz do mas ludzi.

  Odpowiedz
 3. Łukasz Szecówka

  Super artykuł Pomoc innym zawsze w życiu czy to w biznesie jest wynagradza ,jeżeli coś wiesz podziel się tym z innymi. W Internecie ważne są dźwignie jeżeli znajdę 3 osoby a one znajdą 3 to stale będzie rosnąć twoja struktura a tym samym bonusy 🙂 lepiej mieć 1%od 100 osób niż samemu próbować osiągnąć 100% 🙂

  Odpowiedz
 4. Danuta Szymańska

  Super artykuł 🙂 Polecam każdemu 🙂

  Odpowiedz
 5. Agnieszka Pabijanek

  Bardzo dobry artykuł. Bardzo pomocne 4 złote rady. Polecam.

  Odpowiedz
 6. Krystian Militowski

  Świetny blog wraz ze świetnymi radami, a na dodatek napisane prostym językiem skoda, że tak późno natrafiłem na niego zaoszczędziło by mi unikąć wielu błędów.
  Od siebie dodam niedawno poznałem nowy system w uproszczonym stylu i tak właśnie powinno się promować swoj biznes.

  Odpowiedz
 7. Maciej Grzyb

  Te reguły to podstaw! Ale trzeba też robić inne rzeczy by pozyskiwać partnerów. Trzeba się zmienić, mieć postawę lidera, przekonanie i pewność siebie…

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend