Artykuły

Marketing sieciowy to Twoja przyszłość

Nieważne, czym Marketing sieciowy jest inaczej nazywany marketingiem wielopoziomowym, który łączy w sobie dwa bardzo ważne terminy. Przede wszystkim jest to marketing, czyli przekazywanie danego produktu albo usługi od producenta lub usługodawcy do odbiorcy. Z kolei słowo wielopoziomowy dotyczy systemu naliczania wynagrodzeń poszczególnym dystrybutorom – osobom, które są odpowiedzialne za dostarczenie produktu albo usługi do końcowego odbiorcy. Strategia firm, które działają na zasadzie marketingu sieciowego opiera się przede wszystkim na dystrybucji danego produktu poza tradycyjną siecią sklepową.

Idea marketingu sieciowego polega na tym, aby firma nie wydawała pieniędzy na reklamę, promocję sprzedaży czy tradycyjny marketing, ale przeznaczała te pieniądze na wynagrodzenia dla swoich współpracowników. Nie każdy zdaje sobie również sprawę, że w firmach, które bazują na marketingu sieciowym nie jest potrzebna kadra kierownicza, odpowiedzialna za zarządzanie sprzedażą. Każdy dystrybutor ma takie same możliwości oraz prawa w danej firmie.

Bardzo ważną rolę w firmach opierających swoją strategię na marketingu sieciowym pełnią liderzy. Liderzy są osobami, które przez swoje zaangażowanie, a także odpowiednią pracę, były wstanie zbudować bardzo liczną grupę dystrybutorów, przekłada się to na odpowiednio na wysoki wysoki poziom obrotów produktami w danej firmie. Lider daje również przykład możliwości jakie daje system marketingu wielopoziomowego.

Lider, który był wstanie zbudować dużą sieć dystrybutorów o bardzo stabilnym poziomie systematycznych obrotów uzyskuje “dochód pasywny”. Lider za raz wykonaną pracę, czyli zbudowanie licznej sieci dystrybutorów, każdego miesiąca otrzymuje od danej firmy wynagrodzenie, które jest związane z poziomem obrotu, który został wygenerowany przez jego grupę dystrybutorów. Perspektywa dochodu pasywnego według zdecydowanej większości dystrybutorów jest największą motywacją do pracy w marketingu sieciowym.

W obecnych czasach, w krajach z wysokorozwiniętymi gospodarkami, stworzenie odpowiedniego produktu nie jest dużym problemem. Warto zdawać sobie sprawę, że opracowanie oraz wyprodukowanie bardzo wysokiej jakości wyrobu jest tak naprawdę tylko początkiem drogi. Zdecydowanie najbardziej istotnym ogniwem jest dystrybucja. Do dystrybucji zaliczane są wszystkie czynności oraz etapy, które muszą być wykonane, by produkt trafił od producenta aż do bezpośredniego nabywcy, czyli klienta. Trzeba zdawać sobie sprawę, że w obecnych czasach zdecydowanie największe znaczenie w cenie końcowej produktu ma system dystrybucji.

Właściciele największych firm przez lata koncentrowali znaczną większość swojej uwagi na maksymalnej optymalizacji całego procesu produkcji, a także redukcji kosztów, które są z nim związane. Koszt produkcji w zdecydowanej większości branż stanowi od 2 do 10 procent ceny końcowej danego produktu. Kolejne 90% ceny stanowią nakłady związane z promocją, reklamą, a także ścieżką dystrybucji. Właśnie w dystrybucji drzemie największy potencjał jeżeli chodzi o zarabianie przez firmy.

Ludzie przyzwyczajeni są do dystrybucji klasycznej, w której aby dotrzeć do klienta końcowego trzeba stworzyć sieć pośredników, a także zainwestować w reklamę. Praktycznie każda osoba każdego dnia spotyka się z przekazami reklamowymi nie tylko z radia, ale również telewizji. Osoby, które jadą samochodem mijają bilbordy, nie wszyscy są świadomi, że nawet czytając gazety, mają do czynienia z reklamą różnych produktów. Znani sportowcy i aktorzy również swoją osobą reklamują daną markę, przez branie udziału w spotach reklamowych danego koncernu.

Każdy lubi oszczędzać na zakupach. Zapisanie się do danej firmy bazującej na marketingu sieciowym daje możliwość kupowania produktów firmy w zdecydowanie korzystniejszych cenach. Wystarczy podpisać umowę dystrybutorską i od razu można zamawiać wybrane przez siebie produkty w niższych cenach. Produkty będą zamawiane bezpośrednio od producenta, co pozwala ominąć wszystkich pośredników. Właśnie z takiego prawa korzystają setki tysięcy dystrybutorów w Polsce, a także ze granicą.

Jeśli wierzysz w siebie i w swe marzenia, Nasz projekt zawsze będzie miejscem odpowiednim dla Ciebie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend