Artykuły

Poznaj nawyki milionerów

Wiele razy czytaliśmy o nawykach milionerów. Część z nas zastanawia się, jak ludzie ci doszli do swojego majątku. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zacząć od podstaw i samemu zacząć stosować rady, o których pisze się w książkach na temat zamożnych ludzi. To nic nie kosztuje, a może wprowadzić wiele pozytywnych zmian do naszego życia.

1. Medytacja

To łatwa w wykonaniu, a zarazem niezwykła metoda, która pomoże odświeżyć nasz umysł w chwilach, kiedy tego potrzebujemy. Wystarczy tylko zamknąć oczy i bardzo mocno skupić się na tym…by nie myśleć. Najlepiej wyobrazić sobie szarą mgłę bądź po prostu zacząć liczyć. Każdy ma nieco inną metodę na udaną medytację, ale ważne, by po prostu zacząć ją praktykować, a efekty przyjdą same.

2. Wczesne wstawanie

Milionerzy wstają bardzo wcześnie – to fakt, o którym piszą w swoich książkach najbardziej zamożni ludzie tego świata. Wczesne wstawanie, gdy wszyscy inni jeszcze śpią, pomaga nabrać odpowiedniego dystansu i skupić się na tym, co naprawdę ważne. Ten czas można wykorzystać na przykład na medytację lub planowanie dnia. Niektórzy milionerzy budzą się już o 4 nad ranem! Nie trzeba od razu brać z nich przykładu 1 do 1, ale warto budzić się coraz wcześniej, by mieć więcej dnia dla siebie.

3. Odpowiednie kontakty

Kontakty to w biznesie rzecz kluczowa. Bez nich niewiele możemy zdziałać, bo osób, które odniosły sukces w biznesie w pojedynkę, praktycznie się nie spotyka. Zawsze jest ktoś, kto doradzi i pomoże w trudnych momentach. Milionerzy dobrze o tym wiedzą, a wśród swoich znajomych posiadają osoby z różnych specjalizacji. W ten sposób w razie potrzeby zawsze mogą zwrócić się o pomoc do kogoś, kto ma w danej sprawie duże doświadczenie i może szybko rozwiązać problem. 

4. Bycie asertywnym

Brak asertywności to problem wielu przeciętnych ludzi. Gdy ktoś o coś ich prosi, zazwyczaj ulegają, nawet jeśli wiedzą, że nie jest to dla nich korzystne. Bogaci mają zupełnie inne podejście do rzeczywistości. Potrafią odmawiać prośbom, których dostają dziennie dziesiątki. Wsparcie finansowe, czy wejście w kolejny interes – milionerzy nauczyli się odmawiać takim propozycjom. Nawet jeśli wiedzą, że chwilowo jest to trudne, to na dłuższą metę zaowocuje brakiem wejścia w nierentowny biznes, czy wsparcia osoby, która na to nie zasługuje.

5. Odstawienie telewizji na rzecz czytania

Bogaci ludzie niemal wcale nie oglądają telewizji. Doskonale wiedzą o tym, że podawane tam informacje są bezwartościowe. Wieści o tym, że w Afryce rozbił się samolot, a politycy we wszystkich krajach nadal nie mogą dojść do porozumienia, niewiele ich obchodzą. Stacje telewizyjne podają takie wiadomości, po to, by ich oglądalność szła w górę. Milionerzy należą do tej części społeczeństwa, która doskonale zdaje sobie sprawę, że oglądanie telewizji nic im nie da. Zamiast tego wolą sięgnąć po dobrą książkę i nauczyć się nowych umiejętności.

6. Wizualizacja celów

Wizualizacja to temat, który często jest wyśmiewany i lekceważony przez ludzi, którzy nie mają o nim zbyt dużego pojęcia. W rzeczywistości pomaga ona nastawić się na realizację celów. Wyobrażając sobie, że dokonaliśmy czegoś, o czym marzymy, mamy większą szansę, że naprawdę stanie się to faktem. Wielu milionerów wizualizuje nie tylko swoje cele, ale także konkretne wydarzenia, jak na przykład udane spotkanie biznesowe.

7. Zarządzanie pieniędzmi

Każdy z nas powinien umieć zarządzać tym, co ma w portfelu. Na początek wystarczy pogrupowanie swoich przychodów na konkretne wydatki. Część na inwestycję, inna część na bieżące wydatki oraz najważniejsze – oszczędności. To dzięki nim bogaci stają się jeszcze bardziej majętni. Pora byśmy zaczęli od pierwszych stu złotych odkładanych miesięcznie na konto.

8. Lista zadań

Lista zadań jest wręcz niezbędna w codziennej pracy. Wypisanie tego, co mamy zrobić na kartce, lub w notatniku bardzo pomaga nam w realizacji zadań, a odhaczanie kolejnych punktów sprawia przyjemność i powoduje, że mamy większą chęć robić to, co sobie zaplanowaliśmy.

1 komentarz
  1. Krzysztof Puzio

    To nie tylko nawyki milionerów. To dobre nawyki dla każdego. Każdy z nich daje realne korzyści.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend