Artykuły

Siła marzeń

Co do zasady wszyscy jesteśmy bardziej konserwatywni, niż nam się wydaje. Lubimy nasze wygodne i ciepłe leże, odradzamy naszym znajomym odważne decyzje i przysłowiowy skok na głęboką wodę za marzeniami, narzekamy na pracę, szefa, sąsiadów, a jednocześnie nic nie zmieniamy. Wolimy smęcić i narzekać, niż wziąć życie na rogi i stać się kowalem własnego losu. Z biegiem lat jest coraz gorzej, stagnacja bierze górę i chęć zmian, zostaje zakopana pod gęstym mułem codzienności. No bo jaki to ma sens? A no właśnie, że ma. I to głęboki.

Ciepłe kapcie kontra odwaga

To, co zwykle powstrzymuje przeciętnego Kowalskiego przed dokonywaniem zmian w swoim życiu to najzwyczajniejszy w świecie strach. Boimy się, że w nowej pracy sobie nie poradzimy, że kiedy się rozstaniemy, to zostaniemy sami już do końca swoich dni, a wycieczka w nieznane naszpikowana będzie samymi niebezpieczeństwami i na pewno nie wrócimy cali.

Dlatego też lepiej już usiąść na kanapie, w ciepłym kapciach, z pilotem w ręku i utrzymywać bezpieczny status quo w swoich czterech znajomych ścianach. A kiedy przyjdzie nagła chęć zmian to najlepiej spokojnie posiedzieć w kącie i poczekać, aż przejdzie, bo przecież „to nie w naszym stylu tak się wychylać”. A to błąd! Życie mamy tylko jedno, próbujmy, nie bójmy się zmian, zdobywajmy coraz to nowe doświadczenia i z odwagą kroczmy naprzód.

Wiemy, że nie jest łatwo zrobić ten krok milowy i przestawić się na nowe, ale stopniowo wzmacniajmy w sobie tę odwagę, która jest kluczem do sukcesu. Każdego dnia pokonujmy swoje słabości i pomału zmierzajmy do wyznaczonego celu. Nie pozwólmy, żeby strach kierował naszym życiem i pozbawiał nas wielu cudownych chwil.

Za marzeniami

To, co dla każdego może być czymś innym, to co daje nam motywację do działania, mniejsze, większe, przyziemne, bądź zupełnie szalone – marzenia. Coś, co towarzyszy każdemu z nas od najmłodszych lat i coś, o czym niestety czasem zapominamy, wpadając w pułapkę rutyny i szarej rzeczywistości. „Po co się starać”, „przecież nie musimy tego robić”, „a tak właściwie to dobrze jest jak jest” – to tylko niektóre teksty, które są prawdziwymi demotyworami i prowadzą wprost do spoczęcia na mieliźnie. Kierując się takim właśnie myśleniem, że wszystko mamy, nic nie potrzebujemy i nie warto się starać o coś więcej, bo w życiu chodzi tylko o codzienną egzystencję, odbieramy sobie radość życia. Pielęgnujmy zatem swoje marzenia, stawiajmy sobie realne cele, podnośmy poprzeczkę.

Uczyńmy z życia coś więcej niż powolną podróż wagonem drugiej klasy, niech to będzie prawdziwy rollercoaster! 

1 komentarz
  1. Krystyna Rzewnicka

    Zawsze pielęgnowałam swoje marzenia, dlatego stawiam sobie realne cele, podnoszę poprzeczkę. Mega Lider daje właśnie możliwość nauki, rozwoju i udostępnia narzędzia do zarabiania w Internecie.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend