Artykuły

W jaki sposób osiągnąć wolność finansową?

Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że pieniądze żądzą światem, a tym samym również i naszym życiem. Niejednokrotnie można zauważyć, że w miarę wzrostu zarobków pojawiają się coraz większe potrzeby ich wydawania. Jak się okazuje wiele osób niestety traci nad tym kontrolę, a w konsekwencji są zmuszeni do zaciągania pożyczek i w ten oto sposób wpadają w tak zwaną pętlę kredytową, z której nie jest łatwo się wyplątać. Sposobem na wyżej wspomnianą sytuację jest osiągnięcie wolności finansowej. Aby było to jednak możliwe koniecznym jest zastosowanie się do pewnych wskazówek, o których powiemy sobie właśnie w przedmiotowym artykule.

Po pierwsze – zmiana sposobu myślenia

Jak wiadomo każda zmiana wymaga podjęcia trudu i wyjścia ze swojej strefy komfortu. Dużo łatwiej jest znaleźć powód, dla którego czegoś nie zrobiliśmy, niż sposób, aby tego dokonać. Jeżeli jesteśmy zmęczeni swoim dotychczasowym życiem, nie czujemy się spełnieni, a frustracja bierze górę nad radością z życia, to jedynym sposobem jest przeciwstawienie się temu co nas przytłacza i obranie nowego, ciekawszego kierunku. W związku z powyższym, zanim zaczniemy obarczać winą za swoje niepowodzenia życiowe wszystko i wszystkich dookoła, weźmy sprawy w swoje ręce i uświadommy sobie, że jesteśmy szefami swojego życia i to my decydujemy, jak ono wygląda.

Po drugie – dodatkowy dochód

Kiedy zastosujemy się już do powyższych wskazówek i postanowimy zmienić tok myślenia na ten sprzyjający zmianom kolejny krok, który pozwoli osiągnąć nam cel, jakim jest wolność finansowa stanowić będzie znalezienie dodatkowego dochodu. Skupmy się na tym, co nas interesuje i róbmy to z pełnym zaangażowaniem. Co istotne, nie łapmy kilku srok za ogon, ponieważ może zakończyć się to fiaskiem i zniechęcić nas do dalszych działań. Główną myślą, która powinna nam przyświecać jest ta, że niebawem dochód dodatkowy stanie się naszym głównym, co niewątpliwie okaże się solidną dawką motywacji.

Po trzecie – dochód pasywny

Dochód pasywny polega na tym, że przy minimalnym nakładzie czasowym lub też absolutnie żadnym, osiągamy mniejsze lub większe dochody. Możemy go uzyskać z tytułu prowadzenia bloga lub założenia lokaty. Oczywiście sposobów na tą formę zarabiania pieniędzy jest dosyć sporo, w związku z czym niewątpliwie warto zgłębić wiedzę na ten temat.

Po czwarte – niezależność finansowa

Pojęcie niezależności finansowej możemy przyrównać do tego, jakim jest wolność finansowa. Polega ona na tym, że nasz dochód pasywny jest równoważny z kosztami, które miesięcznie ponosimy. Kiedy uda nam się wypracować dochód pasywny na wyżej wspomnianym poziomie, możemy pozwolić sobie na poświęcenie czasu innym aktywnościom, rozwijaniu kolejnych biznesów lub zwyczajnie skupienie się na naszej rodzinie i przyjaciołach. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie mamy potrzeby. Jeżeli jedną z nich jest bogacenie się, wówczas warto w rozsądny sposób inwestować środki, nie zapominając jednocześnie o ich gromadzeniu. Oszczędzanie to temat dosyć kontrowersyjny, ponieważ zdecydowana mniejszość osób potrafi na tyle dobrze zarządzać swoim budżetem domowym, aby “uszczknąć” z niego kwotę, która sukcesywnie każdego miesiąca będzie wpływać np. na konto oszczędnościowe i co do za sady nie będzie ona tą, którą wydajemy na podstawowe potrzeby czy przyjemności.

Po piąte – automatyzacja biznesu

Wolność finansowa to moment, kiedy nasz biznes generuje dla nas zyski, a my nie musimy pracować. Warto jednak korzystać z nowoczesnych narzędzi, które pozwolą nam na jego ciągły rozwój.

Po szóste – powielanie sprawdzonych schematów

Jeżeli uda nam się zbudować dochodowy, dobrze prosperujący biznes, to warto powielić ten schemat, aby stworzyć kolejne, które pozwolą nam mnożyć kapitał. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie działać impulsywnie, a w sposób dobrze przemyślany i zaplanowany.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend