Artykuły

Zasady Budowania Biznesu według Dextera Yagera

Budowanie biznesu według Dexter Yagera

Dexter Yager jest jedną z najbardziej znaczących postaci w marketingu sieciowym. Oczywiście, większość ludzi kojarzy go przede wszystkim z Amway, ale to on stworzył coś, co jest dziś potrzebne w każdym marketingu sieciowym. Niemniej jednak budowanie biznesu podlega jednak szczególnym zasadom, które są warte naśladowania. Wielu niepowodzeń można uniknąć, wprowadzając te zasady w życie.

Zasada lojalności

Nie można odwracać się od ludzi. Bądźmy lojalni wobec wszystkich naszych współpracowników. Nie oznacza to, rzecz jasna, że będziemy bardziej zainteresowani sukcesem swoich partnerów niż swoim. Ale nie osądzajmy nikogo zbyt pośpiesznie i róbmy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc wszystkim tak bardzo, jak możemy.

Zasada odporności

Jeśli zamierzamy być liderem, nie możemy być osobami, które szukają wymówek i usprawiedliwienia dla naszych niepowodzeń. Porażki się zdarzają, ale powinniśmy być odpowiedzialni za radzenie sobie z problemami, które mogą stać na naszej drodze. Każdy problem i przeszkoda to przede wszystkim możliwość otrzymania kolejnej lekcji, tak aby w przyszłości nie popełniać błędów, które je powodują, a to z kolei pozwala na sprawniejsze budowanie biznesu.

Zasada szacunku

Każdy lider nie pracuje tylko dla siebie. To partnerski układ w biznesie, gdzie osoby, które wiedzą i potrafią więcej, uczą nas, abyśmy stali się liderem. Należy jednak pamiętać, że wykorzystanie w praktyce wszystkich zdobytych okoliczności zależy od nas, a nie od lidera.

Zasada zaufania

Bez zaufania nie ma biznesu. Jeśli nie ufamy naszemu liderowi i współpracownikom, taka współpraca będzie udręką i budowanie biznesu będzie niemożliwe. Drugą rzeczą jest to, że gdy ludzie nie wierzą przywódcy, nie będą chcieli do niego dołączyć i nawet jeśli tak się stanie, szybko się wycofają. Oczywiście, po drodze mogą zdarzyć się błędy. Jednak zdobycie zaufania bez próby manipulowania innymi ludźmi jest jednym z kluczowych elementów na drodze do sukcesu w tym biznesie.

Zasada wytrwałości

Jeśli już podjęliśmy decyzję, powinniśmy być świadomi, że budowanie biznesu i osiągnięcie określonych dochodów zajmie nam nieco czasu. Oczywiście, zależy to od tego, ile pracy i wysiłku włożymy w tę pracę. Żaden sukces nie jest przypadkowy. Dlatego wytrwałość w osiąganiu swoich celów jest konieczna.

Zasada odpowiedniego nastawienia

Jeśli skupimy się na tym, że niektórzy nas osądzają i twierdzą, iż ten biznes nie będzie dla nas pracował, zaczniemy w końcu w to wierzyć. Jeśli jednak zrozumiemy, że nasze myśli decydują o wszystkim i zaczniemy nimi się kierować, to ułatwi to nam budowanie biznesu.

Zasada odpowiedniego systemu

Znajdźmy firmy i przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy. Wszyscy oni mają system, a jeśli nie jest to system, który sami stworzyli, to po prostu skorzystali z już istniejącego. Oczywiście, to zajmuje trochę czasu, aby zbudować taki system.

Zasada uczciwości

Oprócz zaufania, musi być też uczciwość, jeśli myślimy o długofalowym sukcesie i lojalnych partnerach. Działa to zawsze w obie strony. Oczywiście, może się zdarzyć, że jeśli nie jesteśmy całkowicie uczciwi, zaczniemy osiągać lepsze wyniki i dochody. Jednakże prawdą jest, że będzie to krótkoterminowy sukces. Dlatego trzeba być szczerym wobec siebie i ludzi, z którymi się pracuje.

Zasada crossliningu

Termin ten oznacza nie konsultowanie czegokolwiek z ludźmi, którzy pracują w tym samym przedsiębiorstwie co my, ale z tymi którzy współpracują w innej strukturze, ponieważ to ułatwi nam działanie.

Zasada promocji

Należy promować siebie i ten biznes sukcesywnie. Marketing sieciowy, zwłaszcza ten, który jest rozwijany z pomocą internetu, to bogactwo możliwości i umiejętności, w których można zostać ekspertem.

Zasada strategii

Wiadomo, że bez planu działania i odpowiedniego systemu, będziemy stale popełniać różnego typu błędy. Nie ma znaczenia, z którego typu marketingiem sieciowym będziemy pracować. Liczy się to, czy mamy plan, według którego będziemy działać. Bez konkretnego celu i kroków do niego prowadzących, nie będziemy mieć zbyt wiele entuzjazmu i chęci do działania.

 

4 komentarze
 1. Agnieszka Andrzejuk

  Plan działania i odpowiedni system to podstawa. W marketingu sieciowym bardzo ważna jest Nasza empatia. Marketing sieciowy zmienia Nasz charakter aby stać się jeszcze lepszym człowiekiem, który pomaga wielu ludziom zmienić ich życie na lepsze. My liderzy jesteśmy jak lekarze.

  Odpowiedz
 2. MAŁGORZATA KOSAKOWSKA

  Lojalność to podstawa,bądźmy wobec siebie lojalni.

  Odpowiedz
 3. Jolanta Kin

  Niekiedy wystarczy tylko zmienić nastawienie, a zaczną się dziać cuda!

  Odpowiedz
 4. Danuta Szymanska

  Świetny artykuł 🙂 Polecam każdemu 🙂

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poznaj nasze sprawdzone metody

Tu jesteśmy

Send this to a friend